Контраст contrast
Шрифт . . Очистити
Сховати налаштування
 

Прийом громадян в Кіровоградській обласній прокуратурі проводиться без попереднього запису щодня, крім вихідних. Попередній запис громадян здійснюється лише на особистий прийом до керівника Кіровоградської обласної прокуратури

Адреса приймальні громадян - 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Пермська, 4 

Телефон приймальні громадян - 0522-32-10-18

Порядок прийому громадян в Кіровоградській обласній прокуратурі, на виконання вимог статті 22 Закону України «Про звернення громадян» врегульовано Інструкцією про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України, затвердженою наказом Генерального прокурора № 363 від 06.08.2020.

Інструкція про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України

 

Шановні співвітчизники!

У зв’язку з воєнним станом у державі інформуємо про тимчасовий порядок приймання та розгляду звернень Кіровоградською обласною прокуратурою.

Органи прокуратури Кіровоградської області здійснюють повноваження, передбачені Конституцією та законами України.

Звернення приймаються на електронну адресу Кіровоградської обласної прокуратури:

[email protected]

При надісланні звернень необхідно вказувати адресата (Кіровоградська обласна прокуратура), прізвище, ім’я, по батькові, адресу та контактний номер телефону заявника. Лише звернення, оформлені з вказаними реквізитами, підлягатимуть розгляду та відповідному реагуванню.

Крім того, у робочий час щодня, крім вихідних та неробочих днів (з понеділка по четвер із 09:00 год. до 13:00 год. та з 13:45 год до 18:00 год., а в п’ятницю - з 09:00 год. до 13:00 год. та з 13:45 год до 16:45 год.) звернення приймаються на телефон «гарячої лінії» за номером:

+38(0522)-32-10-18.

До Кіровоградської обласної прокуратури також можна звернутися з письмовим зверненням:

– поштою на адресу Кіровоградської обласної прокуратури: вул. Велика Пермська, 4, місто Кропивницький, 25006;

– через спеціально визначену скриньку, яка знаходиться в холі адміністративної будівлі Кіровоградської обласної прокуратури за адресою: вул. Велика Пермська, 4, місто Кропивницький;

Просимо з розумінням поставитись до організаційних змін та встановленого порядку розгляду звернень.

Органи прокуратури в умовах сьогодення й надалі продовжують стояти на захисті інтересів кожного з Вас!

З нами ЗАКОН, ПРАВДА І СИЛА!

ЛИШЕ РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМО!

 

Г Р А Ф І К

особистого прийому громадян керівництвом

Кіровоградської обласної прокуратури

 

Керівник обласної прокуратури

Стрелюк  Ян Володимирович

 

Перший заступник керівника обласної прокуратури

Ковальов Юрій Юрійович

 

Заступник керівника обласної прокуратури

Нестерова
Олена
Вікторівна

 

Заступник керівника обласної прокуратури


середа
з 10-00 до 13-00 год.

 

 

                                                                                        вівторок
з 10-00 до 13-00 год.
з 14-00 до 16-00 год.

 

четвер
з 10-00 до 13-00 год.
з 14-00 до 16-00 год.

 
 


 

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!       ШАНОВНІ ЗАЯВНИКИ ТА ЗАПИТУВАЧІ ІНФОРМАЦІЇ!                        Відповідно до Закону України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», уведеного в дію Указом Президента України від 13.03.2020 № 87, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» зі змінами, статті 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», статті 7 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», наказів виконувача обов’язків Генерального прокурора від 12.03.2020 № 141 та від 13.03.2020 № 147, наказу керівника Кіровоградської обласної прокуратури «Про заходи запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 серед працівників органів прокуратури області» від 21.05.2021 №93 ТИМЧАСОВО ОБМЕЖЕНО ДОПУСК ДО АДМІНІСТРАТИВНИХ БУДІВЕЛЬ ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ ОБЛАСТІ ТА ВСТАНОВЛЕНО ОСОБЛИВИЙ ПОРЯДОК ЇХ РОБОТИ

 
 
 
 

У зв’язку з цим, на час дії карантину на всій території України, ПРОВЕДЕННЯ ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ ЗАЯВНИКІВ, ЗАПИТУВАЧІВ ІНФОРМАЦІЇ, ДЕПУТАТІВ УСІХ РІВНІВ В ОРГАНАХ ПРОКУРАТУРИ ОБЛАСТІ ПРИЗУПИНЯЄТЬСЯ

Водночас звернутися до Кіровоградської обласної прокуратури Ви можете:

1) з письмовим зверненням:

– поштою на адресу Кіровоградської обласної прокуратури: вул. Велика Пермська, 4, місто Кропивницький, 25006;

– через спеціально визначену скриньку, яка знаходиться в холі адміністративної будівлі Кіровоградської обласної прокуратури за адресою: вул. Велика Пермська, 4, місто Кропивницький;

– шляхом подання електронного звернення на електронну адресу Кіровоградської обласної прокуратури: [email protected]kir.gp.gov.ua або шляхом заповнення та надсилання електронної форми. Приносимо вибачення, з технічних причин електронна форма тимчасово не працює. розміщеної на офіційному вебсайті відомства https://kir.gp.gov.ua (крім депутатських звернень та запитів);

А також, зателефонувавши впродовж робочого часу на телефон «гарячої лінії» - (0522)-32-10-18 з усним зверненням.

2) із запитами на публічну інформацію:

– через спеціально визначену скриньку, яка знаходиться в холі адміністративної будівлі за адресою Кіровоградської обласної прокуратури: вул. Велика Пермська, 4, місто Кропивницький;

– поштою (на адресу Кіровоградської обласної прокуратури: вул. Велика Пермська, 4, місто Кропивницький, 25006);

– на електронну пошту: [email protected];

– зателефонувавши впродовж робочого часу за номером телефону (0522)-32-10-18;

 

– факсом за номером телефону Кіровоградської обласної прокуратури (0522)-32-11-80.

 

Враховуючи ситуацію, яка вимагає дотримання правил карантину, просимо із розумінням віднестися до запроваджених заходів, обрати сприятливий спосіб для направлення звернень та запитів на адресу Кіровоградської обласної прокуратури.

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ПОРОЗУМІННЯ!

БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я ВАМ ТА ВАШИМ РОДИНАМ!

 

 

Інформація про прядок прийому громадян
в органах прокуратури Кіровоградської області

Відповідно до встановленого порядку особистий прийом громадян в органах прокуратури Кіровоградської області проводиться керівниками обласної та окружних прокуратур, структурних підрозділів прокуратур усіх рівнів, їхніми заступниками, прокурорами обласної та окружних прокуратур, а також іншими працівниками органів прокуратури за дорученням керівництва.

Прийом громадян у Кіровоградській обласній прокуратурі проводиться в приймальні громадян адміністративної будівлі обласної прокуратури працівниками відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів за участю галузевих підрозділів щоденно (крім вихідних та святкових днів) із 10 до 13 години та з 13 години 45 хвилин до 17 години, у п’ятницю – з 10 до 13 години та з 13 години 45 хвилин до 16 години.

Особистий прийом громадян керівництвом обласної та окружних прокуратур здійснюється у встановлені дні та години, згідно із затвердженим графіком. Дану інформацію висвітлено в мережі Інтернет на офіційному вебсайті Кіровоградської обласної прокуратури (https://kir.gp.gov.ua), Єдиному державному вебпорталі відкритих даних, а також розміщено у роздрукованому вигляді в доступних для громадян місцях обласної та окружних прокуратур.

Організація прийому громадян керівником обласної прокуратури, його першим заступником та заступниками покладається на відділ організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів обласної прокуратури або проводиться за їхнім безпосереднім дорученням.

Керівник Кіровоградської обласної прокуратури приймає громадян щосереди з 10:00 год. до 13:00 год., згідно із затвердженим графіком, за попереднім записом.

Попередній запис громадян на особистий прийом до керівника Кіровоградської обласної прокуратури здійснюється відділом організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів Кіровоградської обласної прокуратури. Вказаний запис розпочинається на наступний день після проведення керівником прокуратури особистого прийому та завершується за п'ятнадцять днів до передбаченої графіком дати здійснення прийому (контактний телефон приймальні громадян – (0522)-32-10-18).

Особистий прийом, а також запис на особистий прийом не проводиться у тому разі, якщо:

 громадянин звертається до органу прокуратури з одного й того самого питання зі зверненням, розгляд якого припинено відповідно до статті 8 Закону України «Про звернення громадян»;

звернення подано з порушенням строків, визначених статтею 17 Закону України «Про звернення громадян».

Очільники органів прокуратури приймають громадян за зверненнями у задоволенні яких відмовлено їхніми заступниками, або у разі оскарження їхніх дій чи рішень.

Перший заступник та заступники керівника обласної прокуратури приймають громадян без попереднього запису в день їх звернення згідно з графіком прийому громадян з питань незгоди з діями чи рішеннями, прийнятими за результатами розгляду їхніх звернень керівником самостійного структурного підрозділу обласної прокуратури, керівником окружної прокуратури.

Перший заступник та заступники керівника окружної прокуратури здійснюють особистий прийом громадян щодо дій чи рішень, прийнятих керівником підрозділу окружної прокуратури, підлеглими працівниками.

Керівники структурних підрозділів апарату обласної прокуратури, їхні заступники згідно з компетенцією приймають громадян зі зверненнями щодо дій чи рішень, прийнятих підлеглими працівниками або заступниками керівників окружних прокуратур, а також з питань зволікання, тривалого неприйняття ними рішень.

Прокурори відділів обласної прокуратури приймають громадян за зверненнями щодо дій чи рішень, прийнятих керівниками структурних підрозділів окружних прокуратур.

Під час звернення на особистий прийом громадянин повинен пред’явити документ, що посвідчує його особу, а в разі представництва ним інтересів інших осіб, у тому числі здійснення їх захисту, – також документи, що підтверджують відповідні повноваження, за винятком випадків, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та іншим законодавством.

Першочергово проводиться особистий прийом громадян, яким присвоєно звання Герой України, нагороджених орденом Героїв Небесної Сотні, громадян, яким присвоєно звання Герой Радянського Союзу та Герой Соціалістичної Праці, інших осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, осіб з інвалідністю внаслідок війни, жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», учасників бойових дій, нагороджених медаллю (нагрудним знаком) «Ветеран прокуратури України».

Прийом народних депутатів України, депутатів місцевих рад проводиться у порядку, визначеному законами України «Про статус народного депутата України», «Про статус депутатів місцевих рад».

Якщо вирішення питання, з яким звернувся громадянин, не належить до компетенції прокуратури, посадова особа, яка веде прийом, надає відповідні роз’яснення.

Особистий прийом припиняється у разі звернення громадян, які застосовують ненормативну лексику, вдаються до образ, або, якщо їхні звернення містять заклики до розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі, або особи перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, мають явні ознаки психічного розладу або поведінка яких

У разі виникнення надзвичайної ситуації (пожежі, повідомлень про мінування, загрози життю та здоров’ю працівників органів прокуратури та осіб, які перебувають у приміщенні прокуратури) також негайно вирішується питання  про припинення (призупинення) особистого прийому.

 

Вимоги до звернення:

Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

Звернення громадян повинні бути оформлені згідно з вимогами статті 5 Закону України «Про звернення громадян». У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина та викладається суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути надруковано або написано від руки розбірливо і чітко, підписано заявником (групою заявників) із зазначенням дати.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 Закону України «Про звернення громадян».

Зразок звернення

Керівнику Кіровоградської

обласної прокуратури

Яну СТРЕЛЮКУ

 

(Прізвище, ім’я, по батькові

заявника, місце проживання)

Звернення

(або заява, скарга, клопотання, пропозиція, зауваження)

У письмовому зверненні викладається:

- суть порушеного питання;

- прохання чи вимоги до органів прокурори області.

 _________                                                                                                          ________         
    (дата)                                                                                                                (підпис)

 

Організація роботи зі зверненнями і запитами громадян

Організація роботи зі зверненнями громадян в Кіровоградській обласній прокуратурі здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», наказу Генерального прокурора «Про організацію роботи органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації» від 06.08.2020 №363, яким затверджено Інструкцію про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України.

Звернення може бути усним чи письмовим.

Письмове звернення можна подати поштою на адресу відповідної прокуратури.

 

Найменування прокуратури

Адреса

Кіровоградська обласна прокуратура

 

вул. Велика Пермська, 4, м. Кропивницький, 25006

Кропивницька окружна прокуратура
 

вул. Є. Чикаленка, 11, м. Кропивницький, 25006

Олександрійська окружна прокуратура
 

вул. Чижевського, 1-а, м. Олександрія, 28000

Знам’янська окружна прокуратура 
 

вул. Братів Лисенків, 5, м. Знам’янка, 27400

Новоукраїнська окружна прокуратура
 

вул. Гагаріна, 7, м. Новоукраїнка, 27100

Голованівська окружна прокуратура
 

вул. Паркова, 13, м. Голованівськ, 27500

 

Крім того, в кожній прокуратурі в загальнодоступному місці, розташовується скринька для додання письмових звернення і запитів. У Кіровоградській обласній прокуратурі скриньку «Для звернень та запитів громадян та юридичних осіб» розміщено на першому поверсі адміністративної будівлі. Кореспонденція зі скриньки виймається впродовж робочого часу двічі на день (у першій та другій половині дня) спеціально визначеним працівником служби діловодства відповідної прокуратури. На зверненнях проставляється штамп з відміткою «Зі скриньки», зазначається дата вилучення, після чого вони передаються на реєстрацію та розгляд.

 

Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.

На виконання вимог Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» від 02.07.2015 №577-VIII, статті 5 Закону України «Про звернення громадян», з метою забезпечення можливості подання громадянами письмових звернень з використанням мережі Інтернет, засобів електронного та телефонного зв’язку, в Кіровоградській обласній прокуратурі визначено:

- адресу електронної пошти для роботи з електронними зверненнями громадян: [email protected] або шляхом заповнення та надсилання електронної форми, розміщеної на офіційному вебсайті відомства https://kir.gp.gov.ua;

- номер телефону «гарячої лінії» для приймання впродовж робочого часу усних звернень: (0522) 32-10-18.

У разі отримання звернень, у яких порушені питання не належать до повноважень органів прокуратури, відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про звернення громадян», вони в 5-денний термін направляються за належністю до компетентних органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, про що письмово повідомляються заявники.

З приводу компетенції органів прокуратури інформуємо, що з набранням чинності Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII, органи прокуратури не здійснюють функції нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів із цих питань органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами та не уповноважені проводити перевірки у порядку вищевказаного нагляду.

Статтею 131-1 Конституції України визначено, що прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

При цьому, інформуємо, що здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами є одним із завдань центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Більш детальну інформацію про діяльність цих центрів розміщено на офіційному вебсайті https://www.legalaid.gov.ua/. На території Кіровоградської області функціонує Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області та Миколаївській областях (м. Кропивницький, вул. Дворцова, 32/29, 5 поверх); а в місті Кропивницькому по вулиці Архітектора Паученка, 64/53 функціонує Кропивницький місцевий центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

За результатами вирішення звернень органами прокуратури області приймається одне з таких рішень:

задоволено;

відмовлено у задоволенні (відхилено);

надано роз’яснення щодо компетенції органів прокуратури, вимог законодавства, у тому числі надано усні розяснення на усні звернення під час особистого прийому.

Звернення може бути залишено без розгляду, якщо:

– воно не містить даних про прізвище та місце проживання автора або з якого неможливо встановити авторство (анонімне звернення);

– порушено строк його подання, встановлений статтею 17 Закону України «Про звернення громадян»;

– у ньому не викладено суті порушеного питання або воно не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення;

–подано в інтересах іншої особи без оформленого у встановленому законом порядку доручення, за винятком випадків, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та іншим законодавством;

– прийнято рішення про припинення розгляду.

Органом прокуратури розгляд звернення припиняється у разі:

- подання повторного звернення від одного й того самого громадянина до однієї й тієї самої прокуратури з одного й того самого питання, якщо перше вирішено по суті;

- подання звернення з порушенням строків, передбачених статтею 17 Закону України «Про звернення громадян».

Повідомлення про припинення розгляду звернення надсилається заявнику один раз із роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення за підписом керівника органу прокуратури області. Наступні звернення з питань, що раніше перевірялися, долучаються до справи.

 

Примітка: Пунктом 1 та підпунктом 33 пункту 5 Розділу XII Прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» (N1697-VII від 14.10.2014) виключено статтю 29 Закону України «Про звернення громадян», якою передбачалось здійснення прокурорського нагляду за дотриманням законодавства про звернення громадян та до пункту 11 частини 1 статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення внесені зміни. Відповідно органи прокуратури не наділені повноваженнями щодо організації та проведення перевірок дотримання законодавства про звернення громадян, забезпечення доступу до публічної інформації та притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Згідно з положеннями пункту 8-1 частини 1 статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини або представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, у тому числі за порушення, передбаченні статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до вимог статті 16 Закону України «Про звернення громадян», скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об’єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

 

 

ДО УВАГИ ЗАЯВНИКІВ

 

 щодо особливостей розгляду звернень з питань досудового розслідування у органах прокуратури

 

Заяви, скарги, клопотання, які надходять до органів прокуратури з питань досудового розслідування від учасників кримінального провадження розглядаються в порядку та строках, передбачених нормами кримінального процесуального законодавства.

 

Звернення осіб з питань досудового розслідування, які не є учасниками кримінального провадження, вирішуються в порядку та строки, передбачені законодавством про звернення громадян.

 

Звертаємо увагу, що при поданні заяв і повідомлень про вчинення кримінального правопорушення, які вирішуються в органах прокуратури відповідно до вимог ст. 214 КПК України, громадянам слід враховувати, що досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення.

 

Так, положеннями ст. 214 КПК України передбачено, що слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

Чинним кримінальним процесуальним законодавством визначено перелік дій та рішень слідчого, дізнавача або прокурора у кримінальному провадженні, які можна оскаржити прокурору.

 

Зокрема, упродовж десяти днів з моменту отримання заявником, потерпілим копії постанови слідчого про закриття кримінального провадження її можна оскаржити прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів у формі процесуального керівництва (частина 6 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України.

 

Також, статтею 308 Кримінального процесуального кодексу України встановлено особливий порядок оскарження прокурору вищого рівня недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, відповідно до якого така скарга подається підозрюваним, обвинуваченим, потерпілим чи іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, прокурору вищого рівня, який зобов’язаний розглянути скаргу протягом трьох днів після її подання.

 

При цьому, роз’яснюємо, що, згідно вимог частини 3 статті 17 Закону України «Про прокуратуру», під поняттям «прокурор вищого рівня» слід розуміти посадових осіб органів прокуратури, які є безпосередніми керівниками прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні.

 

Для прокурорів, керівників та заступників керівників підрозділів окружної прокуратури прокурором вищого рівня є керівник окружної прокуратури чи його перший заступник або заступник відповідно до розподілу обов’язків. Керівник обласної прокуратури чи його перший заступник або заступник відповідно до розподілу обов’язків є прокурором вищого рівня лише для керівника, його першого заступника та заступників керівника окружної прокуратури.

 

Статтею 303 Кримінального процесуального кодексу України визначено перелік рішень, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які підлягають оскарженню під час досудового провадження до слідчого судді місцевого суду, в порядку визначеному вимогами статті 306 Кримінального процесуального кодексу України, а також які не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді та ким (заявником, потерпілим, підозрюваним тощо) можуть бути оскаржені.

 

Таким чином, під час звернення до органів прокуратури області необхідно врахувати зазначені вимоги кримінального процесуального законодавства, а також особливості розгляду та вирішення звернень в рамках кримінального провадження та повноваження органів прокуратури, з метою забезпечення своєчасного реагування органами прокуратури на виявленні порушення закону для захисту та поновлення прав громадян.