Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
29.11.2022

На Кіровоградщині за вимагання судитимуть “вора в законі”

    Обвинувачений, використовуючи злочинний вплив, створив злочинну організацію та налагодив на території слідчого ізолятора вимагання коштів у ув’язнених та їх родичів. Правоохоронцями задокументовано чотири факти вимагання коштів учасниками злочинної організації.

За процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено.
За даними слідства, обвинувачений перебуваючи у злочинному світі у статусі «вора в законі»,  влітку 2018 році створив стійку злочинну організацію з числа осіб кримінального  середовища які спеціалізувалися на вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів. Так,  кримінальним авторитетом  було призначено довірену особу на посаду так званого «смотрящого» у слідчому ізоляторі м. Кропивницький. Останній за дорученням від обвинуваченого, разом з спільниками, виконував завдання по вимаганню коштів з утриманців СІЗО та громадян на волі погрожуючи при цьому застосуванням насильства до самих потерпілих, а також їхніх родичів.
 У 2020 році обвинувальний акт стосовно «смотрящого» та виконавців було скеровано до суду.
«Вор у законі» до літа 2022 року переховувався від слідства. Згодом був затриманий правоохоронними органами. Йому було повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 3 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) Кримінального кодексу України.
Наразі слідчими зібрано достатню кількість доказів протиправної діяльності обвинуваченого. Справу розслідувано, обвинувальний акт за ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 189 (вимагання) КК України скеровано до суду.  
Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУНП України в Кіровоградській області, оперативний супровід Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1122