Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
20.07.2022

Незаконний видобуток піску на 400 тис грн: судитимуть директора підприємства

    На Кіровоградщині судитимуть директора приватного підприємства, який організував незаконний видобуток піску на ділянках сільськогосподарського призначення, що створило небезпеку для життя, здоров'я людей, довкілля та інші тяжкі наслідки.   

За даними слідства, підприємець без дозвільних документів організував видобуток піску на землях сільськогосподарського призначення, які розташовані на території однієї із сільських рад Кропивницького району. За час протиправної діяльності ним було незаконно видобуто піску на понад 400 тис грн.  Збитки підтверджено проведеною в рамках слідства експертизою.
За процесуального керівництва Кропивницької окружної прокуратури слідчими Кропивницького РУП ГУНП в області досудове розслідуваня відносно особи завершено. Обвинувальний акт за ч. 4 ст. 240, ч. 1 ст. 254 КК України скеровано до суду.
Варто зазначити, що внаслідок самовільного видобутку піску на вказаних земельних ділянках відбулися значні негативні зміни рельєфу місцевості та ґрунтового покриву, у тому числі на значній площі знищено верхній (родючий) шар ґрунту, виникла необхідність у виведені земельних ділянок з сільськогосподарського обороту. Зсувонебезпечні ділянки кар’єру становлять загрозу для життя та здоров’я людей.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1046