Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.09.2021

У Олександрії запрацювала перша «зелена кімната» для роботи з дітьми, які потерпіли від злочину

   Принцип «зеленої кімнати» полягає в тому, що дитина, яка знаходиться у вразливому психоемоційному стані, у комфортних насамперед для неї умовах спілкується віч-на-віч із спеціалістом - психологом, а інші учасники слідчої дії знаходяться поза межами кімнати, за спеціальним одностороннім склом, через яке дитина нікого не бачить. Процес спілкування фіксується на відеокамери та у подальшому використовується як доказовий матеріал у рамках кримінального провадження.

Учора, 15 вересня 2021 року, у Олександрійському райвідділі поліції  ГУНП в Кіровоградській області відбулося урочисте відкриття першої із трьох запланованих по Кіровоградській області «зелених кімнат», де слідчі поліції, ювенальні прокурори, психологи та соціальні працівники матимуть практичну можливість працювати із дітьми - жертвами злочинів, неповнолітніми, які конфліктують із законом, дітьми-свідками кримінальних правопорушень тощо.
Від органів прокуратури участь у заході узяв керівник Олександрійської окружної прокуратури Артем Моргай. Також у заході брали участь представники інших органів та служб, уповноважених на захист прав дітей та протидії насильству, з якими найближчим часом заплановано підписання меморандумів про взаємодію.
Питання необхідності відкриття подібних приміщень активно обговорювалося на координаційній нараді керівників правоохоронних органів області під головуванням  керівника обласної прокуратури у серпні цього року.
 Робота ювенальних прокурорів на даному напрямі триває у активній співпраці із ГУНП України в Кіровоградської області, Кіровоградською обласною радою та обласною державною адміністрацією, оскільки охорона дитинства є пріоритетом в роботі цих структур.

кількість переглядів: 975