03.08.2020

Оголошено підозру керівнику Кропивницького СІЗО через службову недбалість, що призвела до бунту ув’язнених

За процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області слідчими ДБР оголошено підозру начальнику ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Як ми уже інформували, прокуратурою Кіровоградщини неодноразово проводились перевірки щодо додержання вимог чинного законодавства в діяльності Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» та виявлялись грубі порушення (велика кількість заборонених предметів, непрацюючі замки на дверях, відкриті камери та вільне пересування ув’язнених по поверхах та інше), які могли в подальшому призвести до надзвичайних ситуацій, про що прокуратура акцентувала у своїх вказівках на усунення порушень закону. Однак, начальник СІЗО неналежно виконуючи свої службові обов’язки, не вживав будь-яких дій до забезпечення порядку тримання від вартою осіб та усунення виявлених порушень в установі. Вказані порушення стали причиною подій у грудні 2019 року, коли у стінах СІЗО один із ув’язнених самовільно залишив камеру та у кабінеті психолога  наніс  жінці тілесні ушкодження, підбиваючи інших ув’язнених до протиправних дій та бунту. У результаті  в установі сталися масові заворушення, у результаті яких було пошкоджено майно  держустанови. А до приборкання бунтарів були залучені великі сили спецслужб з різних куточків України.
Наразі у справі триває досудове розслідування. Вирішується питання  щодо обрання керівнику СІЗО запобіжного заходу та відсторонення його від займаної посади.
 

кількість переглядів: 1220