Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
04.07.2024

Прокурори на захисті прав дитини

Прокурори Кіровоградщини успішно реалізовують Пілотний проєкт щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини.

За апеляційною скаргою керівника Кіровоградської обласної прокуратури Кропивницький апеляційний суд скасував вирок Компаніївського районного суду, яким засуджено одинадцятикласника до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком в 1 рік. Неповнолітній є фігурантом кримінального провадження за фактом крадіжки мобільного телефону та коштів на загальну суму майже 6 тис. гривень.
Реагуючи на ухвалений районним судом незаконний вирок, керівник обласної прокуратури звернувся до апеляційної інстанції зі скаргою на призначене хлопцю покарання, як занадто суворе.
Керівник прокуратури вимагав скасувати вирок в частині призначеного покарання. Відтак наполягав ухвалити новий вирок по справі із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України та призначити покарання у вигляді 90 годин громадських робіт.
Прокурор звернув увагу, що під час ухвалення вироку не взято до уваги низку пом’якшуючих обставин: злочин вчинено неповнолітньою особою, до того ж вперше, щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, добровільне відшкодування заподіяної шкоди, прохання потерпілої не призначати суворе покарання, а також виключно позитивні характеристики з місця проживання та навчання.
Вказаний факт є яскравим прикладом імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у практичну діяльність задля забезпечення найкращих інтересів дитини, яка стала учасником кримінального провадження.

кількість переглядів: 28