27.07.2023 Півмільйонний хабар за виділення землі: повідомлено про підозру сільському головіНа початку липня ми повідомляли про викриття на корупційному злочині посадовця землевпорядника однієї із територіальних громад Черкащини. Тоді, у межах слідства, перевірялась причетність до незаконної оборудки й інших осіб. Наразі у справі повідомлено про підозру очільнику територіальної громади. Керівник Кіровоградської обласної прокуратури повідомив про підозру одному із голів об’єднаної територіальної громади Черкащини за фактом вимагання та отримання ним неправомірної вигоди у великому розмірі (ч.3 ст.368 КК України).
За даними слідства, голова ОТГ у змові з начальником відділу архітектури та земельних відносин вимагали від підприємця 500 тис грн неправомірної вигоди. За ці кошти обіцяли позитивно вирішити питання щодо надання в оренду землі на підвідомчій території ОТГ. Йдеться про земельну ділянку площею 9 га, для здійснення підприємницької діяльності. Землевпорядника затримали на місці злочину, коли він приїхав отримувати першу частину неправомірної вигоди у сумі 250 тис гривень.
Наразі слідством зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру у корупційному злочині керівнику територіальної громади.
Прокурори клопотатимуть перед судом про застосування до підозрюваного голови запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Досудове розслідування - ГУНП в Кіровоградській області, оперативний супровід - Управління СБУ в Кіровоградській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
|
кількість переглядів: 7551 |