08.09.2020

Перед судом постане гендиректор ТОВ, який підозрюється у незаконному видобуванні чарнокіту на суму понад 7 млн грн

Прокуратура Кіровоградської області затвердила обвинувальний акт щодо генерального директора  одного із товариств, який на території  Заваллівського родовища вчинив незаконну діяльність з видобування  корисної копалини -  чарнокіту, на загальну суму понад 7 мільйонів гривень  (ч. 2 ст. 240 КК України).

 

 Наразі досудове розслідування кримінального провадження завершено. Обвинувальний акт щодо генерального директора за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 240 (порушення правил використання надр, шляхом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення) Кримінального кодексу України скеро  вано на розгляд суду.
Як ми вже повідомляли раніше, обвинувачений, достовірно знаючи, що підприємству дію спеціального дозволу на користування надрами зупинено, у період з лютого по квітень 2018 року, продовжив проведення вибухових робіт по видобуванню чарнокіту на Заваллівському родовищі.  При цьому  підписав та видав накази про проведення вибухових робіт та надав їх для виконання підприємству, яке виконувало зобов’язання за раніше укладеним договором на проведення буро-вибухових робіт методом свердловинних снарядів та  не поінформував їх про незаконність діяльності.
У незаконний спосіб на родовищі було проведено два масових вибухи та видобуто (а згодом і реалізовано) чарнокіту на загальну суму понад 7 млн  грн, чим спричинено збитки державі на вказану суму
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 71