06.10.2020

За фінансування тероризму судитимуть мешканця Кіровоградщини (ФОТО)

Кіровоградською обласною прокуратурою затверджено обвинувальний акт  щодо 41 річного олександрійця, який через соціальні мережі агітував фінансувати терористичні організації ( ч.1 ст.258-5 КК України).

 

Наразі обвинувальний акт скеровано до Олександрійського міськрайонного суду для розгляду по суті.
Дії чоловіка  кваліфіковано за ознаками  кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 258-5 (фінансування  тероризму)  та ч.1 ст. 263  (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.
У разі доведення вини  обвинуваченому загрожує покарання від восьми років позбавлення волі.
 За даними слідства, сепаратистський інтернет-агітатор підозрюється  у фінінсуванні терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».  Мешканець Олександрійського району адміністрував спільноти у соцмережах для збору фінансової допомоги бойовикам – грошових коштів,  продуктів харчування, предметів побуту та військового спорядження.
При обшуку  у  обвинуваченого виявили боєприпаси. Експертиза засвідчила, що виявлені в пластмасовій ємності предмети становлять собою корпуси бойової гранати типу Ф-1 та корпуси бойової  ручної осколкової гранати типу РГД-5, а також бойові підривачі ручних гранат дистанційної дії, які у поєднаному стані становлять собою п’ять вибухових пристроїв. Боєприпаси чоловік отримав посилкою із  подальшим призначенням вчинення вибуху у громадському місці на території Кіровоградщини.
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 

кількість переглядів: 603