01.03.2019

Прокуратура в апеляції відстояла реальне покарання для сепаратиста

Кропивницький апеляційний суд погодився з позицією прокуратури та залишив чинним вирок першої судової інстанції, яким до реальної міри покарання засуджено олександрійця, який закликав до насильницької зміни влади в країні.

Як ми повідомляли раніше, у жовтні минулого року Олександрійським міськрайонним судом року оголошено вирок у кримінальному провадженні за обвинуваченням 57-річного мешканця Олександрії за ч. 3 ст. 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України. Обвинувачений через мережу Інтернет «ВКонтакте», будучи адміністратором спільноти «Єлисаветград-Кіровоград-Новоросія» вчиняв розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та захоплення влади в країні. Чоловік раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за аналогічний злочин та був засуджений до умовного терміну покарання.
Суд, дослідивши зібрані у ході слідства докази, погодився з доводами обвинувачення та постановив обвинувальний вирок - чотири з половиною роки позбавлення волі.
Прокуратура вважає вирок суду законним і справедливим.
Засуджений не погодився з вироком першої судової інстанції та подав апеляційну скаргу. Завдяки принциповій та послідовній позиції прокурора, Кропивиницький апеляційний суд не пом’якшив покарання - залишив апеляційну скаргу без задоволення, а вирок суду першої інстанції без змін.

Прес-служба прокуратури Кіровоградської області

кількість переглядів: 1528